Tehdit ve hakaret etti, organlarını bağışlayarak davalık olmaktan kurtuldu

İstanbul’da yaşayan bir kişi, tehdit ve hakarette bulunduğu kişinin kendisinden şikayetçi olması üzerine, organlarını bağışlamak suretiyle uzlaşarak davalık olmaktan kurtuldu.

Tartıştığı K.B.G.’yi tehdit ve hakaret eden H.B.İ., varılan uzlaşma sonucu tüm organlarını bağışlamayı kabul etti. K.B.G. ile organ bağışı şartı ile uzlaşan şüpheli H.B.İ., bugün hastaneye giderek tüm organlarını bağışladığına dair protokol imzaladı.

Tartıştığı H.B.İ. tarafından hakarete uğrayan ve tehdit edilen K.B.G., İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak H.B.İ.’den şikayetçi oldu. Başsavcılık, şikayete konu “Hakaret” ve “Tehdit” suçlarının uzlaşmaya tabi suçlardan olduğu gerekçesi ile soruşturma dosyasını Uzlaştırma Bürosu Savcılığı’na yolladı. Uzlaştırma Bürosu Savcılığı, şikayetçi ve şüpheliyi uzlaştırması için uzlaştırmacı İlker Gülerman’ı görevlendirdi.

TÜM ORGANLARINI BAĞIŞLAMAYI TEKLİF ETTİ
Uzlaştırmacı Gülerman, şikayetçi K.G.B. ve şüpheli H.B.İ. ile ayrı ayrı görüşmeler yaptı. Şüpheli H.B.İ., yıllardır organ bağışı yapmak istediğini ancak bugüne kadar buna fırsat bulamadığını, şikayetçinin kabul etmesi durumunda örnek olması amacıyla tüm organlarını bağışlayabileceği teklifinde bulundu.

Şikayetçinin bu teklifi kabul etmesi ile taraflar arasında 12 Haziran 2017 tarihinde Uzlaştırma Raporu imza altına alındı. Bu raporun tanzim edilmesi ile birlikte bugün uzlaştırmacı İlker Gülerman ile birlikte bir hastaneye giden şikayetçi K.B.G. ve şüpheli H.B.İ., organ bağışına ilişkin protokol imzaladılar.

Şüphelinin, protokol ile imza altına alınan organ bağışına ilişkin edimini yerine getirmesi durumunda hakkındaki soruşturma, uzlaştırmaya varıldığı gerekçesi ile takipsizlikle sonuçlanacağı öğrenildi.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/sikayetci-ile-uzlasan-supheli-tum-organlarini-b-40492565

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »